Vason hallitus

Vason hallitus nimetään yhdeksi vuodeksi kerrallaan. Mikäli henkiömuutoksia ei tule, sama hallitus jatkaa kunnallisvaalien välisen noin neljän vuoden ajan. Alla olevan hallituksen toimikausi on 2022 – 2025.

Puheenjohtaja: Liisa Norontaus, liisa.norontaus@turku.fi, Turun kaupunki

Varapuheenjohtaja: Joonas Kallio, joonas.kallio@gmail.com ,Turun kaupunki

Jäsenet

Sirkku Alin, sirkku.alin@gmail.com, asukkaiden edustaja

Esa Kankaristo, esa.kankaristo@suomi24.fi, asukkaiden edustaja

Jukka Lampikoski, jukka.lampikoski@kaarina.fi,  Kaarinan kaupunki 

Ulla-Maija Vierimaa, ulla-maija.vierimaa@turku.fi, Turun kaupunki

Rauli Elenius, rauli.elenius@gmail.com, Turun kaupunki

Arto Salminen, arto.salminen@arkea.fi,  Turun kaupunki

Elisa Vuorinen, elisa.vuorinen@lh.raisio.fi, Raision kaupunki

Varajäsenet

Ulla-Elina Hurme, uehurme@gmail.com, asukkaiden edustaja 

Matti Metsistö, matti.metsisto@lieto.fi, Liedon kunta

Markku Tuuna, markku.tuuna@naantali.fi, Naantalin kaupunki