Vason hallitus

Vason hallitus nimetään yhdeksi vuodeksi kerrallaan. Mikäli henkiömuutoksia ei tule, sama hallitus jatkaa kunnallisvaalien välisen noin neljän vuoden ajan. Alla olevan hallituksen toimikausi on 2018 – 2021.

Puheenjohtaja: Konsta Weber, konsta.weber@gmail.com, Turun kaupunki

Varapuheenjohtaja: Joonas Kallio, joonas.kallio@turku.fi, Turun kaupunki

Jäsenet

Sirkku Alin, sirkku.alin@gmail.com, asukkaiden edustaja

Inkeri Backman, inkeri.backman@PP1.inet.fi, Turun kaupunki 

Esa Kankaristo, esa.kankaristo@suomi24.fi, asukkaiden edustaja

Jukka Lampikoski, jukka.lampikoski@kaarina.fi,  Kaarinan kaupunki 

Jari Salonen, jari.salonen@raisio.fi, Raision kaupunki 

Henry Toivari, henry.toivari@turku.fi,  Turun kaupunki

Ulla-Maija Vierimaa, ulla-maija.vierimaa@turku.fi, Turun kaupunki

Varajäsenet

Ulla-Elina Hurme, uehurme@gmail.com, asukkaiden edustaja 

Matti Metsistö, matti.metsisto@lieto.fi, Liedon kunta

Markku Tuuna, markku.tuuna@naantali.fi, Naantalin kaupunki