Tarjoamme asiakkaillemme maksuttoman 100 M laajakaistayhteyden. DNA toimittaa netti- ja TV-palvelut kaikkiin Vason kiinteistöihin. Asukkaalla tulee olla käytössään kaapelitalouteen sopiva Cable Ready HD- tai DVB-C-merkitty televisio tai digiboksi.
Saat DNA Netin käyttöösi soittamalla DNA:n asiakaspalveluun p. 044 144044 tai osoitteessa www.dna.fi/vaso. Kaikissa Vaso-asunnoissa on käytössä DNA Netin perusnopeus 100 Mbit/s. Löydät DNA:n tarjoamat lisäpalvelut samasta osoitteesta.
Voit noutaa kaapelitaloudessa tarvittavan kaapelimodeemin DNA Kaupasta tai asioimalla DNA:n verkkosivuilla tai soittamalla DNA asiakaspalveluun, josta modeemi toimitetaan sinulle postitse. Ensimmäisen modeemin asukas saa veloituksetta. Modeemin takuuaika on kaksi vuotta.
Kun muutat pois Vason asunnosta, palauta modeemi DNA Kauppaan.
Ethernet-kohteissa erillistä kaapelimodeemia ei tarvita. Näitä kohteita ovat:
- Ilkanterassi, os. Ilkanrinne 4
- Länsipuisto, os. Asentajankatu 7
- Keonraitti, os. Keonpellonkatu 4
- Kukoila, os. Halvarinkatu 4
- Kuninkaanlaakso, os. Käräjätuomarinkatu 18
- Westparkin Lehmus, os. Työnjohtajankatu 11
- Soininen, os. Soinistentie 26
- Westparkin Honka, os. Lukkosepänkatu 5 b
- Metsola, os. Airikinportti 4
- Katariina, os. Eerikinkuja 1
- Lehtokerttu, os.
- Pappilanaho, os. Koroistenkuja 1
- Pääskynlinna, os. Pääskysillankatu 5
- Ratsu, os. Mäkilänkatu 5
- Unikko, os. Suoniityntie 8
- Prinssi, os. Mäkilänkatu 3 ja 8
- Melodia, os. Tornikatu 15
- Jokihelmi, os. Karjatie 12 b
- Ruustinna, os. Kirkkoväärtinkuja 1 b
- Kartanonpuisto, os. Kartanontie 5 b
- Villa Gardberg, os. Kärsämäentie 68c ja 68f
Laajakaistapalvelun käyttöönotto vaatii rekisteröinnin. Saat DNA Netin käyttöösi soittamalla DNA:n asiakaspalveluun p. 044 144044 tai alla olevasta linkistä.
Ongelmia laajakaistan kanssa?
Mikäli sinulla on ongelmia verkkoyhteyden kanssa, ole yhteydessä DNA:han.